بسته آرامش‌بخشی و توانبخشی

 ويژه سالمندان

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، جمعیت جهانی تا سال 2030 به جامعه‌ای فوق پیر تبدیل خواهد شد. در حال حاضر ، 12/5 درصد از مردم جهان 60 سال سن دارند. مطالعات نشان داده است که افزایش سن باعث می‌شود که قابلیت‌های عملکردی و روابط اجتماعی تضعیف شوند و با کاهش ظرفیت مراقبت از خود و عدم تحرک جسمی، رضایت از زندگی در بین سالمندان نیز کاهش یابد. به نظر می‌رسد فعالیت بدنی نقش مهمی در بهبود وضعیت عملکردی، وضعیت روانی و … دارد.

در کشورهای پیشرو در صنعت VR چندین مداخله به منظور بهبود عملکرد جسمی و شناختی در میان افراد مسن گزارش شده بود که همگی بیان‌گر این موضوع بودند که  مداخلات مبتنی بر VR،  اثرات مثبتی بر بهزیستی اجتماعی و عاطفی سالمندان نشان داده است.

ما در VRPsyTech  در حال تولید محصولات مبتنی  بر این فناوری برای خدمت به جامعه سالمندان هستیم.

مهم‌ترین ویژگی‌های محصولات ما را می‌توان چنین فهرست کرد:

– کمک به سالمندان برای  مقابله با بیماری های شناختی مانند آلزایمر و زوال عقل و همچنین مشکلاتی همچون افسردگی

– عدم نیاز به ترک آسایش و امنیت محیط زندگی خود

– کسب تجربه‌های معنی‌دار و لذت‌بخش و مهم‌تر از همه سرگرم‌کننده

به عنوان مثال فرض کنید پزشک برای تقویت حافظه سالمند و پیشگیری از پیشرفت آلزایمر، تمرینات ذهنی را به وی ارائه داده تا روزانه انجام دهد یا  برای این که عضلات وی دچار خشکی نشود سالمند را ملزم به انجام برخی تمرینات ورزشی به صورت روزانه کرده است. غالباً افراد سالخورده رو به یک دیوار نگاه می‌کنند یا به تلویزیون خیره می‌شوند و با سختی تمرینات را انجام می‌دهند. آن‌ها معمولاً برای ورزش کردن انگیزه ندارند و حتی ورزش می‌تواند باعث درد در عضلات آن‌ها شود.  واقعیت این است که نشستن و نگاه کردن به دیوار هنگام ورزش اصلا جالب نیست! حالا فرض کنید این تمرینات در در فضای کوهستان مجازی با پرندگان، گیاهان و درختان یا کنار دریا  انجام شود  که در این حالت این تمرینات به یک تجربه همه جانبه و هیجان‌انگیز تبدیل می‌شود نه یک کار اجباری.

بسته توان‌بخشی شناختی

VRPsyTech  یک سری تمرینات شناختی را برای سالمند طراحی کرده است که با توجه به جذابیت ایجاد شده در فضای تمرین، کسالت سالمندان از بین رفته و برای آ‌ن‌ها ایجاد هیجان و علاقه‌مندی در اجرا می‌کند. ضمن این‌که برای انجام این تمرینات، آن‌ها وادار به انجام یک سری حرکات کششی می‌شوند که در حالت عادی اجرای آن برای سالمندان عزیز، خسته‌کننده  و ناممکن به نظر می‌رسید.

بسته سفر به طبیعت

این بسته، در قالب‌های مختلف تجربه طبیعت‌گردی را برای افراد ایجاد می‌کند. کاربر بدون نیاز به خروج از فضای خانه خود، و تنها با استفاده از هدست مخصوص، خود را به صورت کامل در فضای بکر طبیعی و یا کنار دریا داخل یک آلاچیق زیبا و در حال شنیدن صدای ملایم موسیقی می‌بینید و یا در حال پارو زدن در یک قایق در دریاچه‌ای بزرگ، و یا حتی ماهی‌گیری تصور می‌کند.

زیبایی این صحنه‌ها به دلیل طبیعی بودن آن همراه با صدای پرندگان و  مرغان دریایی و یا شنیدن صدای موسیقی دوچندان خواهد شد. موسیقی به کار رفته در این صحنه‌ها کاملا مطابق با نظریات روان‌شناسی در مورد امواج خاص آرامش‌بخش موسیقی است.

بسته خاطرات

ویژه پیشگیری و توقف رشد آلزایمر

VRPsyTech  با استفاده از تکنولوژی پیشرفته اقدام به طراحی اتاقی اختصاصی برای هر مراجع نموده و برای آن نام اتاق خاطرات نهاده تا به صورت سفارشی هر مراجع را با خاطرات خاص  و عکس‌های خانوادگی خود مواجه سازد و فضای خاطره‌انگیزی را برای وی رقم بزند. مرور این خاطرات و به خاطرسپاری آن و حتی ارائه تمرینات شناختی در این فضا، برای پیشگیری و جلوگیری از پیشرفت آلزایمر بسیار اثربخش خواهد بود.

VRPsyTech  رویاهایتان را واقعی  می‌کند.

آدرس

دفتر اصلی: تهران، خیابان کریم خان، خیابان نجات اللهی (ویلا)، خیابان شاداب، پلاک 55، طبقه 2

8 + 2 =